Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Zmagania operatorów ORLEN Serwis

11-07-2019  

Na terenie ANWILU w Pakowni PCW odbyła się II edycja konkursu dla operatorów wózków widłowych z ORLEN Serwis. Osiemnastu pracowników rywalizowało o tytuł „Mistrz operowania wózkiem widłowym 2019”.

Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań wśród pracowników ORLEN Serwisu, posiadających uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych.

IMG_4690.JPG
Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przejechaniu przez tor z przeszkodami w jak najszybszym czasie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Rozpoczęcie konkursu było możliwe po uprzednim przygotowaniu się do bezpiecznego przejazdu – zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP.

Pracownicy mieli do wykonania kilka zadań, m.in. w tym tak niestandardowe jak np. przewiezienie ładunku w postaci kół i umiejscowienie ich w wąskich rynnach, czy wykonanie slalomu między przeszkodami z ładunkiem przypominającym talerz, na którym umieszczono piłkę tenisową. Ciekawym zadaniem, wzbudzającym wiele emocji było wrzucenie piłki, która znajdowała się na podniesionej palecie wózka widłowego do kosza czy też ustawienie palety na pachołkach.

IMG_4345.JPGIMG_4486.JPG

aaIMG_4580.JPGIMG_4338.JPG

Wszyscy pracownicy zostali docenieni za przestrzeganie przepisów BHP podczas jazdy konkursowej.

Najlepszym na torze okazał się Dariusz Niewiadomski  z Wydziału Logistyki, który został uhonorowany tytułem „Mistrza operowania wózkiem widłowym 2019”. Drugie i trzecie miejsce  w głównej kategorii konkursu zajęli kolejno: Kamil Kotrych i Robert Kotrych.

IMG_4684.JPG

Po zakończeniu konkurencji odbyło się uroczyste podsumowanie oraz oficjalne ogłoszenie wyników. Nagrody zwycięzcom wręczył Tomasz Dobrowolski – Członek Zarządu ds. Techniki ORLEN Serwis. Laureaci zostali nagrodzeni kartami przedpłaconymi oraz otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Nie zabrakło również atrakcji dla gości, wśród których znalazły się przejazdy wózkiem paletowym, prezentacja nowoczesnych wózków widłowych i traktorów.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN