Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Pomagamy strażakom

26-03-2019  

Do Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąkolina (powiat płocki) właśnie trafiła nowoczesna motopompa Niagara 2. Zakup był możliwy dzięki darowiźnie przekazanej przez ORLEN Serwis S.A.

Strażacy z Mąkolina często wzywani są do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń. Do tej pory realizacja takich zadań była znacznie utrudniona, ponieważ sprzęt jaki posiadali strażacy pozwalał  jedynie na częściowe odpompowanie wody. Nowa motopompa Niagara 2 pozwoli działać Ochotniczej Straży Pożarnej szybciej i efektywniej. Minimalna głębokość ssania najnowszej pompy to 15 mm, co umożliwi wypompowanie wody praktycznie z wszelkich zalanych obiektów.

Fotoram.io (1).jpgdarowizna.jpg

- To kolejna inicjatywa zrealizowana przez ORLEN Serwis w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia lokalnych społeczności - powiedział Albert Kołodziejski, Prezes Zarządu ORLEN Serwis. – Zdajemy sobie sprawę, że podczas sytuacji kryzysowych, liczy się każda minuta, dlatego wspieramy inicjatywy, które pozwalają zwiększać efektywność służb ratowniczych.  Dotychczasowa pomoc ORLEN Serwisu to między innymi zakupy sprzętu dla OSP i szpitala, a także wsparcie finansowe naszych pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej – dodał Prezes Albert Kołodziejski. Warto podkreślić, że  spalinowy napęd zakupionej pompy pozwala na zastosowanie urządzenia  praktycznie w każdym miejscu, bez potrzeby szukania dostępu do sieci elektrycznej. Motopompa Niagara 2 może służyć do napełniania zbiorników pojazdów pożarniczych bez potrzeby budowania stanowiska wodnego, jak również do awaryjnego nawadniania lub osuszania terenów rolniczych. Ponadto dobra „wysokość podnoszenia” sprawia, że motopompy można używać na terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu. 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN