Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Orlen Serwis na konferencji o bezpieczeństwie technicznym

24-09-2019  

​​W dniach 11-12 września 2019 r. w Zakroczymiu odbyła się  III edycja konferencji „Bezpieczeństwo techniczne infrastruktury strategicznej”, organizowanej przez Naftoserwis Grupa PERN. W spotkaniu  uczestniczyli przedstawiciele firm odpowiedzialnych za inwestycje, remonty, serwis, bieżące utrzymanie ruchu w branży rafineryjnej, paliwowej, petrochemicznej, chemicznej, gazowniczej i energetycznej.

 n2.jpg

Podczas spotkania przedstawiciele Zarządu ORLEN Serwis S.A – Pan Paweł Stańczyk, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju oraz Pan Tomasz Dobrowolski, Członek Zarządu ds. Techniki zaprezentowali działalność Spółki oraz realizowane działania rozwojowe jak np. projekt LO/TO (Lockout/Tagout). Polega on na izolowaniu źródeł energii niebezpiecznej w celu przygotowania i zapewnienia bezpiecznych miejsc pracy na instalacjach produkcyjnych, rozdzielniach elektrycznych i terminalach paliw.

Nowoczesne przedsiębiorstwa, takie jak ORLEN Serwis S.A. stosują systemowe podejście do doskonalenia procesów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. W firmie stosuje się narzędzia bezpośredniego wpływu na poprawę warunków pracy m.in. audyty KAIZEN, inwestycje materialne czy transfer nowoczesnej technologii.

Ponadto stosowane są pośrednie narzędzia, wpływające na kulturę i bezpieczeństwo pracy m.in.  system behawioralny, identyfikacja zdarzeń niewypadkowych, a także system nagród i pochwał.

W ORLEN Serwis S.A. wdrażane są projekty innowacyjne, wpływające na podnoszenie jakości pracy, bezpieczeństwa technicznego jak i na rozwój wiedzy i umiejętności pracowników.

Spółka dąży do poszerzania wachlarza usług specjalistycznych m.in. poprzez budowanie nowych kompetencji i świadczenie usług w obszarze badań NDT czy realizację projektu inżynierii odwrotnej, co umożliwia wykonywanie skanu i wydruku elementów wielkogabarytowych z wykorzystaniem technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D).

 
 
 

Marki Grupy ORLEN