Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Serwis rusza z „Klasą Automatyków”!

11-09-2015  

KlasaAutomatykow.jpg

28 sierpnia 2015 roku w siedzibie Spółki, odbyło się podpisanie umowy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych Marii Curie Skłodowskiej „Elektryk”, rozpoczynające projekt „Klasa Automatyków”. ORLEN Serwis wstępuje w nową rolę – Partnera Dydaktycznego Szkoły.
 
ORLEN Serwis S.A. wykorzystując najnowsze osiągniecia techniki, stoi przed wyzwaniem zastąpienia wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych, odchodzących na emeryturę pracowników. Na rynku pracy trudno jest zdobyć pracowników z kwalifikacjami odpowiadającymi kierunkowi działalności Spółki.
 
Wiedząc, że „napędzić przyszłości’’ nie uda się bez Ludzi i ich Energii, zrodził się pomysł współpracy z ZSZ Marii Curie Skłodowskiej w Płocku, którego głównym celem jest zapewnienie sobie wykwalifikowanej kadry w przyszłości. W ramach wzajemnej współpracy, w szkole na kierunku kształcenia technik elektryk, do programu nauczania, zostaną wprowadzone podstawy automatyki a Spółka otrzymuje tytuł Partnera Dydaktycznego. W kształceniu uczniów aktywny udział będą brali pracownicy Spółki, poprzez praktyczne przyuczanie do zawodu i prowadzenie praktyk zawodowych w Spółce. Po ukończeniu szkoły najlepsi uczniowie dostaną propozycję zatrudnienia w Spółce. Tym samym, ORLEN Serwis wspiera i kreuje inicjatywy na rzecz podwyższenia wykształcenia społeczności lokalnych.
 
ORLEN Serwis wpisuje się więc w kontekst współpracy PKN ORLEN S.A. z uczelniami, który jest realizowany w tym przypadku na poziomie szkół technicznych.
 
W trakcie podpisywania umowy współpracy, Spółkę reprezentował Zarząd ORLEN Serwis S.A., Ryszard Radomski – Prezes Zarządu, Joanna Walichnowska – Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju, Jerzy Pośnik – Członek Zarządu ds. Finansowych.
Ze strony szkoły, umowę podpisała Pani Anna Piekarska, Dyrektor.

W spotykaniu uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka, Pan Marek Bębenista – Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury i Pani Aleksandra Jadczak – Kierownik Oddziału Edukacji.
 
Uroczyste podpisanie umowy współpracy to dopiero początek realizacji projektu, który staje się szansą oraz źródłem korzyści zarówno dla uczniów, szkoły jak i Spółki.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN