Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
DAROWIZNA ORLEN SERWIS UŁATWI RATOWANIE ŻYCIA

31-01-2019  

ORLEN Serwis sfinansował zakup środka pianotwórczego i urządzenia generujące pianę dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczanowie. Dzięki wsparciu udzielonemu przez ORLEN Serwis jednostka zyskała urządzenie, dzięki któremu Straż będzie mogła podejmować wszelkie działania gaśnicze przy pożarach z kategorii „B”, co wcześniej było bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Środek pianotwórczy umożliwi podjęcie akcji gaśniczych podczas pożarów cieczy palnych i substancji stałych topiących się wskutek ciepła wytwarzanego przy pożarze. Przeprowadzenie skutecznej akcji gaśniczej możliwe jest w tym przypadku poprzez odcięcie dopływu tlenu oraz działanie katalityczne.

51044310_2244492809126538_7247529756042723328_n.jpg

Ogromnym utrudnieniem dla OSP był fakt, iż jest jednostka jest zlokalizowana na krańcu powiatu sieradzkiego, w odległości 30 km od najbliższej Państwowej Straży Pożarnej, wyposażonej w środek pianotwórczy. W przypadku pożaru kategorii „B” czas oczekiwania na podjęcie skutecznej akcji gaśniczej, wynosiłby więc odpowiednio nawet 30 minut.

- ORLEN Serwis jako priorytet swojej działalności dobroczynnej stawia bezpieczeństwo i zdrowie oraz wsparcie społeczności lokalnych. Nasze zaangażowanie przejawia się również troską o naszych pracowników i ich rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Realizując działania dobroczynne pragniemy jak najlepiej wywiązywać się z roli odpowiedzialnego pracodawcy, członka społeczności, dobrego sąsiada – powiedział Albert Kołodziejski, Prezes Zarządu ORLEN Serwis.

 
​​​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN